SVEČANA SJEDNICA KUD ŠOLTA
Predjednica Kud-a Šolta- Katja Tramontana Domaćina

Svečanom sjednicom u vrlo neformalnom i spontanom tonu proslavilo je KUD Šolta 22.06.2013 u bratskoj kući u Gornjem Selu na Šolti 15 godina postojanja. Mješovita klapa Filip Dević je na samom početku službenog dijela zapjevala i zasvirala slavljenicima u čast. Ipak su ovu svečanu sjednicu još prije službenog početka pjesmom spontano otvorili pučki pivači iz Gornjeg Sela potpomognuti članovima Kud Šolta zapjevavši Da nije jubavi ne bi svita bilo-hvala im na tome. Sjednicu je otvorila pozdravivši sve uzvanike predsjednica Kud-a Šolta od samog osnutka- Katja Tramontana Domaćina, a u ime Hrvatskog sabora kulture i Općine Šolta prisutne je pozdravio izaslanik i načelnik Općine Nikola Cecić-Karuzić. Program je nastavila voditeljica Nataša Blagaić koja je u razgovoru sa prvom voditeljicom i jednom od utemeljiteljica ovog društva bacila svjetlo na godine prije samog službenog osnivanja kada je maestra Marija, prepoznavši talenat kod goripojske, a kasnije i ostale šoltanske djece, utemeljila dječji zbor pri crkvi Sv.Ivana u Gornjem Selu, kasnije veliki dječji zbor, te ženski zbor. Voditeljica, i sama aktivna članica društva,također je obznanila i čvrstu namjeru društva da u ovoj godini osnuje mandolinski orkestar, te da ženska klapa „Čuvite“ snimi svoj drugi nosač zvuka. Podijeljene su zahvale pravnim i fizičkim osobama za izuzetan doprinos radu ovog društva, a novčane donacije Općine Šolta,ŠGZ Olinta, te ŠRD Koralj umjesto slavljeničkih poklona sigurno će u ovoj teškoj financijskoj situaciji doprinijeti realizaciji planova Kud-a Šolta.

Nikola Cecić-Karuzić u trostrukoj funkciji na svečanoj sjednici Kud-a Šolta,
kao načelnik Općine Šolta, kao izaslanik Hrvatskog sabora kulture, te kao
aktivan član KUD-a Šolta
Joško Domaćina, naša vjerna logistika
Na samom kraju voditeljica je predstavila projekt menađera iz firme Dalmaconsult gospodina Beronić Tomislava, inače svog najdražeg rođaka koji već 30 godina ljetuje kod nje na Šolti i podržava ovo društvo od samog početka. Tako je 1998. godine napravio prvi plakat za Božićni koncert Kud-a Šolta, a od 22.06.2013 pobrinuo se da imamo svoju prvu web stranicu www.kudsolta.hr . Voditeljica je objasnila da je to razlog zašto nije puno govorila o proteklih petnaest godina, naime sve se može pronaći na novoj web stranici na kojoj smo Tomislavu neizmjerno zahvalni. Svečana sjednica je završila pjesmom mješovite klape Filip Dević, a ugodno druženje se nastavilo u konobi Štandarac vlasnice Vlatke Elezović u Gornjem Selu uz izvrsnu spizu i vino.

članica KUD Šolta Nataša Blagaić kao voditeljica programa proslave razgovara sa Marijom Brunsko, akademskom glazbenicom iz Maribora, osobom od koje je sve krenulo, koja je doselivši se na Šoltu započela čitavu priču o KUD-u Šolta i prije njegovog službenog osnivanja. Predsjednica Katja Tramontana Domaćina, članica Nataša Blagaić sa maestrom Marijom Brunsko kojoj je na svečanoj sjednici dodijeljeno počasno članstvo u KUD-u Šolta.

Dobitnici zahvale za izuzetan doprinos radu društva su abecednim redom:
ZAHVALE FIZIČKE OSOBE:
1.ALAJBEG ŽELJKA 2.BLAGAIĆ MIRJANA 3.ELEZOVIĆ SRĐAN 4.IVEKOVIĆ TOMISLAV 5.KLIŠKINIĆ MIRJANA 6.JAKOVČEVIĆ ANTE 7.SULE DINKO 8.ŽUVIĆ FANIKA
Nataša Blagaić, voditeljica programa, na licu isti zanos i zadovoljstvo kao i prije mnogo godina. Katja i Nataša sa Mirjanom Blagaić, jednom od dobitnica zahvale KUD-a Šolta za izuzetan doprinos radu društva

Bilo je tijesno u bratskoj kući u Gornjem Selu pa je naša Fanika jedva izašla da preuzme zahvalu Projekt manager iz firme Dalmaconsult, Beronić Tomislav napravio je za KUD Šolta 1998 g. Prvi plakat za Božićni koncert, petnaest godina kasnije otvara besplatno za KUD Šolta prvu web stranicu, mi smo mu beskrajno zahvalni što je iz njegove ljubav prema Šolti na kojoj ljetuje već 30 godina proizašla i velika podrška našem KUD-u od samih početaka.

na svečanoj sjednici slavljenicima je još više podigla raspoloženje mješovita klapa Filip Dević iz Splita