Smotra na splitskoj rivi

Split, 10.06.2015.
U nedjelju 10. lipnja 2015. godine na splitskoj rivi održana je 6. Smotra folklora Splitsko dalmatinske županije. Smotra je, na oduševljenje brojnih Splićana i njihovih gostiju, započela svečanim mimohodom učesnika od HNK Split preko splitske rive. Na ljetnoj pozornici, na splitskoj rivi, predstavilo se 15 KUD-ova među kojima i naše Kulturno umjetničko društvo Šolta. Folklorni ansambl KUD-a Šolta, kojeg vodi Dražan Domjanović, izveo je šoltanske plesove (koreografija Dražan Domjanović). Ono čime se ovo Društvo može posebno pohvaliti je nastup uz pratnju mandolinskog sastava KUD-a Šolta čiji su članovi oduševili svojom svirkom kako publiku tako i nas plesače. Mandolinski sastav osnovan je 13.12.2013 a djeluje pod vodstvom Jelene Link.